VI-21X-EW-S
Mfr.Part #
VI-21X-EW-S
Description
DC DC CONVERTER 5.2V 100W
Isolated Module
Number of Functions :
Voltage - Input (Max) :
32V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
88%
Voltage - Output 1 :
5.2V
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
OCP, OTP, OVP, SCP
JESD-609 Code :
e0
Terminal Position :
Dual
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Max Power Dissipation :
100W
Mount :
Through Hole
Trim/Adjustable Output :
yes
Operating Temperature :
-10°C~85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Form :
PIN/PEG
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Voltage - Input (Min) :
21V
Power (Watts) :
100W
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
No
Qualification Status :
Not Qualified
Output Voltage :
5.2V
Height :
13.208mm
Series :
VI-200™ (100W)
Max Output Current :
19.23A
Number of Terminations :
9
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
VI-21X-EW-S
Vicor VI-21X-EW-S
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD