VI-21X-EW-F3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VI-21X-EW-F3
Manufacturer
Vicor
Package / Case
Full Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5.2V 100W
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Input Voltage-Nom :
24V
Published :
Max Power Dissipation :
100W
Package / Case :
Full Brick
Height :
20.066mm
Approval Agency :
TUV, UL
Output Voltage :
5.2V
Power (Watts) :
100W
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Voltage - Input (Max) :
32V
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
19.23A
Type :
Isolated Module
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Output 1 :
5.2V
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
21V
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
VI-200™ (100W)
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
VI-21X-EW-F3
Vicor VI-21X-EW-F3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD