VI-21W-IW-B1
Mfr.Part #
VI-21W-IW-B1
Description
DC DC CONVERTER 5.5V 100W
Output Voltage :
5.5V
Power (Watts) :
100W
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
VI-200™ (100W)
Approval Agency :
TUV, UL
Voltage - Input (Min) :
21V
Efficiency :
90%
Height :
27.178mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
Max Output Current :
18.18A
Published :
Max Power Dissipation :
100W
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Output 1 :
5.5V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Input (Max) :
32V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
VI-21W-IW-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD