VI-21V-IW-F1
Mfr.Part #
VI-21V-IW-F1
Description
DC DC CONVERTER 5.8V 100W
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Number of Functions :
1
Voltage - Input (Max) :
32V
Height :
20.066mm
Efficiency :
90%
Series :
VI-200™ (100W)
Max Power Dissipation :
100W
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Terminal Form :
PIN/PEG
JESD-609 Code :
e0
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
Full Brick
Qualification Status :
Not Qualified
Pbfree Code :
No
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Max Output Current :
17.24A
Through Hole
Number of Terminations :
9
Voltage - Input (Min) :
21V
Trim/Adjustable Output :
yes
Voltage - Output 1 :
5.8V
Packaging :
Bulk
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Power (Watts) :
100W
Terminal Position :
Dual
Output Voltage :
5.8V
Datasheets
VI-21V-IW-F1
Vicor VI-21V-IW-F1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD