VI-21P-CU-F1
Mfr.Part #
VI-21P-CU-F1
Description
DC DC CONVERTER 13.8V 200W
Voltage - Output 1 :
13.8V
Max Output Current :
14.49A
Efficiency :
90%
Height :
20.066mm
Number of Terminations :
9
Terminal Form :
PIN/PEG
Max Power Dissipation :
200W
Pbfree Code :
No
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Input Voltage-Nom :
24V
Package / Case :
Full Brick
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Trim/Adjustable Output :
yes
Output Voltage :
13.8V
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Power (Watts) :
200W
Type :
Isolated Module
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Voltage - Input (Max) :
32V
Series :
VI-200™ (200W)
Bulk
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Isolation :
3kV
Terminal Position :
Dual
Voltage - Input (Min) :
21V
Number of Functions :
Datasheets
VI-21P-CU-F1
Vicor VI-21P-CU-F1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD