VI-21K-IU-B1
Mfr.Part #
VI-21K-IU-B1
Description
DC DC CONVERTER 40V 200W
Output Voltage :
40V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Output 1 :
40V
Published :
Voltage - Input (Max) :
32V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
VI-200™ (200W)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Output Current :
5A
Height :
27.178mm
Efficiency :
90%
Power (Watts) :
200W
Input Voltage-Nom :
24V
Max Power Dissipation :
200W
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Approval Agency :
TUV, UL
Datasheets
VI-21K-IU-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD