VI-21J-CV-S
Mfr.Part #
VI-21J-CV-S
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Product Category :
Trim/Adjustable Output :
yes
Number of Terminations :
9
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Position :
Dual
Surface Mount :
No
Series :
VI-200™ (150W)
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
90%
Published :
Output Voltage :
36V
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Voltage - Input (Min) :
21V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Number of Functions :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Isolation :
3kV
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Voltage - Output 1 :
36V
Terminal Form :
PIN/PEG
Power (Watts) :
150W
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Input (Max) :
32V
Number of Outputs :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Current - Output (Max) :
4.17A
Datasheets
VI-21J-CV-S
Vicor VI-21J-CV-S
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD