VI-20W-EY-B1
Mfr.Part #
VI-20W-EY-B1
Description
DC DC CONVERTER 5.5V 50W
Output Voltage :
5.5V
Max Output Current :
9.09A
Height :
27.178mm
Voltage - Isolation :
3kV
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Max Power Dissipation :
50W
Input Voltage-Nom :
12V
Efficiency :
88%
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
Voltage - Input (Max) :
20V
Approval Agency :
TUV, UL
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Series :
VI-200™ (50W)
Power (Watts) :
50W
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Output 1 :
5.5V
Datasheets
VI-20W-EY-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD