VI-20W-CY-S
Mfr.Part #
VI-20W-CY-S
Description
DC DC CONVERTER 5.5V 50W
Height :
13.208mm
Power (Watts) :
50W
Number of Terminations :
9
Input Voltage-Nom :
12V
Voltage - Input (Max) :
20V
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
10V
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Output 1 :
5.5V
Terminal Position :
Dual
Applications :
ITE (Commercial)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Trim/Adjustable Output :
yes
Max Output Current :
9.09A
Packaging :
Bulk
Output Voltage :
5.5V
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Efficiency :
90%
Series :
VI-200™ (50W)
Published :
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Number of Functions :
Full Brick
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
50W