VI-20R-EX-B1
Mfr.Part #
VI-20R-EX-B1
Description
DC DC CONVERTER 7.5V 75W
Voltage - Output 1 :
7.5V
Mounting Type :
Through Hole
Max Power Dissipation :
75W
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Power (Watts) :
75W
Efficiency :
88%
Voltage - Isolation :
3kV
Approval Agency :
TUV, UL
Series :
VI-200™ (75W)
Voltage - Input (Min) :
10V
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Voltage :
7.5V
Input Voltage-Nom :
12V
Height :
27.178mm
Max Output Current :
10A
Voltage - Input (Max) :
20V
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VI-20R-EX-B1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD