VI-20K-MY-S
Mfr.Part #
VI-20K-MY-S
Description
DC DC CONVERTER 40V 50W
Voltage - Output 1 :
40V
Series :
VI-200™ (50W)
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Package / Case :
Full Brick
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Trim/Adjustable Output :
yes
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
OCP, OTP, OVP, SCP
Pbfree Code :
No
Number of Functions :
1
Terminal Form :
PIN/PEG
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Terminal Position :
Dual
Output Voltage :
40V
Efficiency :
90%
Voltage - Input (Max) :
20V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Terminations :
9
Height :
13.208mm
Qualification Status :
Not Qualified
Max Output Current :
1.25A