VI-20K-CY-B1
Mfr.Part #
VI-20K-CY-B1
Description
DC DC CONVERTER 40V 50W
Not Applicable
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
27.178mm
Isolated Module
Approval Agency :
TUV, UL
Efficiency :
90%
Series :
VI-200™ (50W)
Voltage - Input (Max) :
20V
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
50W
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Through Hole
Max Power Dissipation :
50W
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
Max Output Current :
1.25A
Voltage - Input (Min) :
10V
Input Voltage-Nom :
12V
Voltage - Output 1 :
40V
Output Voltage :
40V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
VI-20K-CY-B1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD