VI-20D-CY-S
Mfr.Part #
VI-20D-CY-S
Description
DC DC CONVERTER 85V 50W
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Max Output Current :
588mA
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Output Voltage :
85V
Voltage - Output 1 :
85V
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Input Voltage-Nom :
12V
Power (Watts) :
50W
1
Number of Terminations :
9
Qualification Status :
Not Qualified
ECCN Code :
EAR99
Series :
VI-200™ (50W)
Voltage - Input (Max) :
20V
Terminal Form :
PIN/PEG
Height :
13.208mm
Efficiency :
90%
Type :
Isolated Module
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER COPPER
Voltage - Input (Min) :
10V
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Functions :
1
Terminal Position :
Dual
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Trim/Adjustable Output :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Max Power Dissipation :
50W
Package / Case :
Full Brick
Pbfree Code :
No
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
VI-20D-CY-S
Vicor VI-20D-CY-S
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD