VHT.33M100
Mfr.Part #
VHT.33M100
Description
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL
Stock
605
In Stock :
605
Lead Spacing :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated :
100 V
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
0.33 µF
Datasheets
VHT.33M100
NTE Electronics, Inc. VHT.33M100
VHT 0.33 μF Capacitor ±20% Through Hole 0.197" Dia (5.00mm) -25°C ~ 105°C Polar Radial, Can