VFS6045VA201
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VFS6045VA201
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Datasheet
Download
Description
NOISE SUPPRESSION FILTER FOR HOM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.177 4.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Lines :
1
Rated Current :
4.95A
Output Impedance :
200Ohm Ω
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Length :
6mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
29.9mOhm
Number of Functions :
1
Datasheets
VFS6045VA201
TDK Corporation VFS6045VA201
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN