VFOV415-18BDDHT-10M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VFOV415-18BDDHT-10M000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
8-DIP Module, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
OCXO
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
5V
Output :
HCMOS
Type :
OCXO
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
8-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension :
0.575 L x 0.575 W (14.60mm x 14.60mm)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.394 (10.00mm)
Package :
Bulk
Current - Supply (Disable) (Max) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
VFOV415
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Frequency :
10 MHz