VF294L-27.00MHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VF294L-27.00MHZ
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
5X7MM SMD, HCMOS/TTLVCXO
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Package :
Bulk
Type :
VCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.090 (2.29mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Obsolete
Output :
HCMOS, TTL
Function :
Amplitude Control
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Series :
VF294
Current - Supply (Max) :
30mA
Size / Dimension :
0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
27 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm