VF-D250-D324A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VF-D250-D324A
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 24V 136W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
5.00 L x 3.20 W x 1.50 H (127.0mm x 81.3mm x 38.1mm)
Number of Outputs :
2
RoHS :
Compliant
Length :
54 mm
Applications :
ITE (Commercial)
Minimum Load Required :
yes
Current - Output 2 :
5.67 A
Efficiency :
70%
Current Rating :
13 A
Height :
41.3 mm
Voltage - Output 2 :
24V
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 1 :
3.3V
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
136W (223W Forced Air)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Type :
Open Frame
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Output 6 :
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 5 :
Contact Plating :
Silver
Product Status :
Obsolete
Min Operating Temperature :
-30 °C
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Input :
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Current - Output 1 :
5.67 A
Standard Number :
Series :
VF-D250-D (250W)
Number of Contacts :
3
Package :
Box
Max Operating Temperature :
85 °C