VE09M02750KDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VE09M02750KDR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 9MM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Package Shape :
DISK PACKAGE
Circuit DC Voltage-Max :
350 V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
VARISTOR
Terminal Placement :
Radial
HTS Code :
Surface Mount :
No
Circuit RMS Voltage-Max :
275 V