VCC6-QCB-125M000000
Mfr.Part #
VCC6-QCB-125M000000
Description
DIFFERENTIAL XO +3.3 VDC +/-5% L
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
Supply Voltage :
3.3V
Supply Current-Max :
98mA
Operating Temperature (Min) :
-10°C
Qualification Status :
Not Qualified
Oscillator Type :
LVPECL
Operating Frequency-Min :
10MHz
Rise Time-Max :
0.6ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; OPTIONAL PACKAGE AVAILABLE; TAPE AND REEL
Frequency Stability :
50%
Output Load :
50 OHM
JESD-609 Code :
e4
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency-Max :
350MHz
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Operating Temperature (Max) :
70°C
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Terminals :
6
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Frequency :
125MHz