VCC4-H3F-12M0000000
Mfr.Part #
VCC4-H3F-12M0000000
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
OSCILLATOR CMOS SMD
Oscillators
Current - Supply (Max) :
5mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Output :
CMOS
Altech
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Type :
XO (Standard)
Approvals :
CE, cULus
Frequency :
12 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Mounting :
DIN Rail
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating :
63 A
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Terminal Type :
Box Clamp / Ring Tongue
Protection :
Branch Circuit
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.8V