VCC1-H3F-25M0000000
Mfr.Part #
VCC1-H3F-25M0000000
Package / Case
7 mm x 5 mm
Description
CMOS XO +1.8 VDC 15PF -40C TO +8
Oscillators
Maximum Operating Temperature (°C) :
85
Microchip
Minimum Operating Supply Voltage (V) :
1.71
ECCN (US) :
EAR99
Mounting :
Surface Mount
Package Length :
7
Series :
Packaging :
Reel
Frequency Stability :
25 ppm
Brand :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Package Width :
5
Typical Operating Supply Voltage (V) :
1.8
Type :
Crystal Oscillator
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
25 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance (pF) :
15
Width :
7 mm
Standard Frequency (MHz) :
25
Current Rating :
15 mA
Length :
5 mm
Package Height :
1.6
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
PCB changed :
4
Mounting Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Height :
1.6 mm
Maximum Operating Supply Voltage (V) :
1.89
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Frequency Stability (ppm) :
±25
Load Capacitance :
15 pF
Pin Count :
4
Output Format :
CMOS
Product Type :
Standard Oscillators
Output Level :
CMOS
Subcategory :
Oscillators
Maximum Symmetry (%) :
55
Introducing Oscillators Microchip Technology VCC1-H3F-25M0000000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Crystal Oscillator, Package / Case:7 mm x 5 mm, VCC1-H3F-25M0000000 pinout, VCC1-H3F-25M0000000 datasheet PDF, VCC1-H3F-25M0000000 amp .Beyond Oscillators Microchip Technology VCC1-H3F-25M0000000 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.