VCC1-B3F-93M3330000TR
Mfr.Part #
VCC1-B3F-93M3330000TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
VCC1-B3F-93M3330000TR
Type :
XO (Standard)
Style :
Mark 9
Current - Supply (Max) :
50mA
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Product Status :
Active
Shape :
LL
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
93.333 MHz
Ratings :
Series :
VCC1
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Composition :
Copper Free Aluminum
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Connection Type :
Threaded
Function :
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Approvals :
CSA, UL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)