VCC1-B3D-25M0000000
Mfr.Part #
VCC1-B3D-25M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
CMOS XO +3.3 VDC 15PF -40C TO +8
Oscillators
Pbfree Code :
yes
Frequency :
25MHz
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Load Capacitance :
15pF
Height :
1.6 mm
Oscillator Type :
CMOS
Subcategory :
Oscillators
Additional Feature :
TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Frequency Stability :
50 PPM
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
CMOS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Fall Time-Max :
4 ns
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Brand :
RoHS :
Compliant
Series :
VCC1
Termination :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Microchip
Output Load :
15 pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
45/55 %
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
4 ns
Base Product Number :
VCC1-B3
Length :
7 mm
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
5 mm
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Introducing Oscillators Microchip Technology VCC1-B3D-25M0000000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:7 mm x 5 mm, VCC1-B3D-25M0000000 pinout, VCC1-B3D-25M0000000 datasheet PDF, VCC1-B3D-25M0000000 amp .Beyond Oscillators Microchip Technology VCC1-B3D-25M0000000 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.