VCC1-B3D-149M896200
Mfr.Part #
VCC1-B3D-149M896200
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
VCC1-B3D-149M896200
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
149.8962 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
50mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Output :
CMOS
Series :
VCC1
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)