VCC1-B3B-98M0000000
Mfr.Part #
VCC1-B3B-98M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR CMOS SMD
Oscillators
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
50mA
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Series :
VCC1
Frequency :
98 MHz
Product Status :
Active
Base Product Number :
VCC1-B3
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
Package :
Strip
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C