VCC1-A3B-40M0000000
Mfr.Part #
VCC1-A3B-40M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
CMOS XO +5.0 VDC 15PF -10C TO +7
Stock
45
In Stock :
45
Oscillators
Mount :
Standard
Current Rating :
20 mA
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 10 C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Output Format :
CMOS
Width :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Length :
5 mm
Frequency Stability :
50 PPM
Frequency :
40 MHz
Packaging :
Reel
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Weight :
214.01055 mg
Load Capacitance :
15 pF
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Series :
VCC1
Mounting Style :
SMD/SMT
Height :
1.6 mm
Introducing Oscillators Microchip Technology VCC1-A3B-40M0000000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:7 mm x 5 mm, VCC1-A3B-40M0000000 pinout, VCC1-A3B-40M0000000 datasheet PDF, VCC1-A3B-40M0000000 amp .Beyond Oscillators Microchip Technology VCC1-A3B-40M0000000 ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.