VCC1-1488-150M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VCC1-1488-150M000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CUSTOM CMOS XO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
Frequency :
150 MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)