VCAS121030H620RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VCAS121030H620RP
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
TRANSGUARD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Reference Standard :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Max Voltage Rating (DC) :
30V
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage Tolerance :
10%
Capacitance :
1.85nF
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Energy Absorbing Capacity-Max :
1.2 J
Voltage - Rated AC :
21V
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Width :
2.49mm
Voltage - Rated DC :
30V
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10%
Max Voltage Rating (AC) :
21V
Lead Free :
Lead Free
Varistor Voltage :
41V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm
HTS Code :
Max Surge Current :
280A
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistor Type :
VARISTOR
Clamping Current :
5A
Clamping Voltage :
67V
Depth :
2.49mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.018W