VCAS06LC18X500TP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VCAS06LC18X500TP
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 32.5V 30A 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitance :
50pF
Varistor Voltage (Min) :
25V
Varistor Voltage (Max) :
40V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
32.5V
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
yes
Energy :
0.05J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
ESD Protection :
yes
Series :
Automotive, AEC-Q200, StaticGuard
Maximum DC Volts :
18V
Maximum AC Volts :
14V
Lead/Base Style :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
50pF @ 1MHz
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Published :
2012
Resistor Type :
VARISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current - Surge :
30A