VC-801-HAE-FAAN-25M0000000TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VC-801-HAE-FAAN-25M0000000TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
SMD CMOS XO, 5.0X3.2MM, 2.5V, -4
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
VC-801
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
25 MHz
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
15mA