V750ZS05PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V750ZS05PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 750V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Max Voltage Rating (DC) :
615V
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Terminal Placement :
Radial
Varistor Voltage (Min) :
675V
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage :
750V
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Terminal Shape :
Wire
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Energy :
17J
HTS Code :
Capacitance @ Frequency :
30pF @ 1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.2W
Resistor Type :
VARISTOR
Max Voltage Rating (AC) :
460V
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Varistor Voltage (Max) :
825V
Max Surge Current :
400A
Series :
ZS
Maximum AC Volts :
460V
Datasheets
V750ZS05PX2855
Introducing Littelfuse V750ZS05PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, V750ZS05PX2855 pinout, V750ZS05PX2855 datasheet PDF, V750ZS05PX2855 amp .Beyond Littelfuse V750ZS05PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.