V72A3V3H264BS2
Mfr.Part #
V72A3V3H264BS2
Package / Case
Full Brick
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
Product Category :
Pin Count :
9
Pbfree Code :
No
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
110V
Base Part Number :
V72A3V3H264
Voltage - Input (Min) :
43V
Width :
55.88mm
Input Voltage-Nom :
72V
Package / Case :
Full Brick
Power (Watts) :
264W
Efficiency :
80.4%
Voltage - Output 1 :
3.3V
Max Power Dissipation :
264W
Terminal Finish :
Gold
Series :
Maxi (264W)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Max Output Current :
80A
OVP, UVLO
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Isolation :
3kV
Bulk
Reach Compliance Code :
not_compliant
Output Voltage :
3.3V
Type :
Isolated Module
Datasheets
V72A3V3H264BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD