V48C5H75BN
Mfr.Part #
V48C5H75BN
Package / Case
Quarter Brick
Description
DC DC CONVERTER 5V 75W
Power (Watts) :
75W
Voltage - Isolation :
3kV
Pin Count :
7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Number of Terminations :
7
Voltage - Input (Max) :
75V
Height :
15.748mm
Voltage - Output 1 :
5V
Output Voltage :
5V
Base Part Number :
V48C5H75
Input Voltage-Nom :
48V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Output Current :
15A
Package / Case :
Quarter Brick
Voltage - Input (Min) :
36V
JESD-30 Code :
R-XDMA-P7
Max Power Dissipation :
75W
Efficiency :
83%
Series :
MICRO (75W)
Datasheets
V48C5H75BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD