V48C5C75BN3
Mfr.Part #
V48C5C75BN3
Description
DC DC CONVERTER 5V 75W
Max Power Dissipation :
75W
Series :
MICRO (75W)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
75W
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Input (Max) :
75V
Base Part Number :
V48C5C75
Input Voltage-Nom :
48V
Max Output Current :
15A
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Voltage - Output 1 :
5V
Height :
15.748mm
Output Voltage :
5V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Efficiency :
83%
Datasheets
V48C5C75BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD