V48C3V3M75BN2
Mfr.Part #
V48C3V3M75BN2
Package / Case
Quarter Brick
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Max Power Dissipation :
75W
Base Part Number :
V48C3V3M75
JESD-609 Code :
e4
Power (Watts) :
75W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Voltage - Output 1 :
3.3V
Max Output Current :
22.7A
Package / Case :
Quarter Brick
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Output Voltage :
3.3V
Height :
15.748mm
Input Voltage-Nom :
48V
JESD-30 Code :
R-XDMA-P7
Series :
MICRO (75W)
Voltage - Input (Min) :
36V
Width :
36.83mm
Efficiency :
81.5%
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
75V
Number of Terminations :
7
Pin Count :
7
Datasheets
V48C3V3M75BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD