V48B5T200BN3
Mfr.Part #
V48B5T200BN3
Package / Case
9-DIP Module
Description
DC DC CONVERTER 5V 200W
Power (Watts) :
200W
Height :
15.748mm
Pin Count :
9
Efficiency :
85%
Base Part Number :
V48B5T200
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Voltage - Input (Max) :
75V
Series :
MINI (200W)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Output Current :
40A
Output Voltage :
5V
Package / Case :
9-DIP Module
Input Voltage-Nom :
48V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Min) :
36V
EAR99
Voltage - Output 1 :
5V
Number of Terminations :
9
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
V48B5T200BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD