V47ZC20P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V47ZC20P
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
Stock
973
In Stock :
973
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Mount :
Radial, Through Hole
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
11nF
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Disc 20mm
Packaging :
Bulk
Series :
ZC
Max Surge Current :
2kA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
42.3V
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated AC :
30V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Max Voltage Rating (DC) :
38V
Clamping Voltage :
93V
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Published :
2014
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Varistor Voltage :
47V
Energy :
23J
Max Voltage Rating (AC) :
30V
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Capacitance @ Frequency :
11000pF @ 1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
VARISTOR
Voltage - Rated DC :
38V
Datasheets
V47ZC20P
Introducing Littelfuse V47ZC20P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, V47ZC20P pinout, V47ZC20P datasheet PDF, V47ZC20P amp .Beyond Littelfuse V47ZC20P ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.