V460LS40CPX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V460LS40CPX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 715V 10KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
786.5V
Mount :
Through Hole
Energy :
430J
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Surge Current :
10kA
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Maximum AC Volts :
460V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
C-III
Varistor Voltage :
715V
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Max Voltage Rating (AC) :
460V
Published :
Factory Lead Time :
25 Weeks
HTS Code :
Resistor Type :
VARISTOR
Varistor Voltage (Min) :
643.5V
Number of Circuits :
1
Datasheets
V460LS40CPX2855
Introducing Littelfuse V460LS40CPX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, V460LS40CPX2855 pinout, V460LS40CPX2855 datasheet PDF, V460LS40CPX2855 amp .Beyond Littelfuse V460LS40CPX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.