V385LU20APX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V385LU20APX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
360pF @ 1MHz
Published :
Max Surge Current :
4.5kA
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Number of Circuits :
1
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
VARISTOR
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
682V
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Disc 14mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Varistor Voltage :
620V
Varistor Voltage (Min) :
558V
Max Voltage Rating (AC) :
385V
Maximum AC Volts :
385V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy :
85J
Max Voltage Rating (DC) :
505V
Series :
LU
Datasheets
V385LU20APX2855
Introducing Littelfuse V385LU20APX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V385LU20APX2855 pinout, V385LU20APX2855 datasheet PDF, V385LU20APX2855 amp .Beyond Littelfuse V385LU20APX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.