V375C48H75BN3
Mfr.Part #
V375C48H75BN3
Description
DC DC CONVERTER 48V 75W
Output Voltage :
48V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
48V
Input Voltage-Nom :
375V
Efficiency :
84.1%
Voltage - Input (Max) :
425V
Max Power Dissipation :
75W
Width :
36.83mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
MICRO (75W)
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Min) :
250V
Max Output Current :
1.56A
Terminal Finish :
Gold
Height :
15.748mm