V375C36M150BN2
Mfr.Part #
V375C36M150BN2
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Dual
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Gold
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Power (Watts) :
150W
Voltage - Output 1 :
36V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Base Part Number :
V375C36M150
Height :
15.748mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
425V
Output Voltage :
36V
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
150W
Series :
MICRO (150W)
Width :
36.83mm
Input Voltage-Nom :
375V
Max Output Current :
4.17A
Voltage - Input (Min) :
250V
Datasheets
V375C36M150BN2
Vicor V375C36M150BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD