V375C2M50BN
Mfr.Part #
V375C2M50BN
Description
DC DC CONVERTER 2V 50W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Efficiency :
73.9%
Max Output Current :
25A
Voltage - Isolation :
3kV
Base Part Number :
V375C2M50
Input Voltage-Nom :
375V
Voltage - Input (Min) :
250V
JESD-609 Code :
e0
Height :
15.748mm
Voltage - Output 1 :
2V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Voltage - Input (Max) :
425V
Series :
MICRO (50W)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
36.83mm
Output Voltage :
2V
Max Power Dissipation :
50W
Power (Watts) :
50W
Datasheets
V375C2M50BN
Vicor V375C2M50BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD