V375C28M150BS
Mfr.Part #
V375C28M150BS
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Input Voltage-Nom :
375V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Min) :
250V
Output Voltage :
28V
Base Part Number :
V375C28M150
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
150W
Voltage - Output 1 :
28V
Max Output Current :
5.36A
Efficiency :
86%
Power (Watts) :
150W
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MICRO (150W)
Voltage - Input (Max) :
425V
Width :
36.83mm
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Datasheets
V375C28M150BS
Vicor V375C28M150BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD