V375C28M150BN
Mfr.Part #
V375C28M150BN
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Voltage - Output 1 :
28V
Series :
MICRO (150W)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Form :
PIN/PEG
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Voltage - Input (Min) :
250V
Output Voltage :
28V
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Width :
36.83mm
Max Power Dissipation :
150W
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
JESD-609 Code :
e4
Height :
15.748mm
Efficiency :
86%
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
150W
Input Voltage-Nom :
375V
Voltage - Input (Max) :
425V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Gold
Max Output Current :
5.36A
Base Part Number :
V375C28M150
Approval Agency :
CSA, UL
Datasheets
V375C28M150BN
Vicor V375C28M150BN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD