V375C28C150BS2
Mfr.Part #
V375C28C150BS2
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of Functions :
1
Published :
Voltage - Input (Max) :
425V
Width :
36.83mm
Voltage - Output 1 :
28V
Efficiency :
86%
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
Height :
13.716mm
JESD-609 Code :
e0
Output Voltage :
28V
Series :
MICRO (150W)
Base Part Number :
V375C28C150
Input Voltage-Nom :
375V
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
5.36A
Voltage - Input (Min) :
250V
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
V375C28C150BS2
Vicor V375C28C150BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD