V375C24T150BN3
Mfr.Part #
V375C24T150BN3
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
Base Part Number :
V375C24T150
Output Voltage :
24V
Input Voltage-Nom :
375V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
JESD-609 Code :
e0
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power (Watts) :
150W
Max Output Current :
6.25A
CSA, UL
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Power Dissipation :
150W
Voltage - Input (Max) :
425V
Efficiency :
86.5%
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
24V
Terminal Finish :
TIN LEAD
Width :
36.83mm
Voltage - Input (Min) :
250V
Series :
MICRO (150W)
Terminal Form :
PIN/PEG
Height :
15.748mm
yes
Datasheets
V375C24T150BN3
Vicor V375C24T150BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD