V375B48H300BN3
Mfr.Part #
V375B48H300BN3
Description
DC DC CONVERTER 48V 300W
Max Power Dissipation :
300W
Voltage - Input (Max) :
425V
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
3kV
Base Part Number :
V375B48H300
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Series :
MINI (300W)
Voltage - Output 1 :
48V
JESD-609 Code :
e0
Width :
55.88mm
Output Voltage :
48V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
300W
Input Voltage-Nom :
375V
Height :
13.716mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Output Current :
6.25A
Efficiency :
89%
Datasheets
V375B48H300BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD