V375B15H200BN2
Mfr.Part #
V375B15H200BN2
Description
DC DC CONVERTER 15V 200W
Voltage - Output 1 :
15V
JESD-609 Code :
e4
Efficiency :
87.7%
Voltage - Input (Max) :
425V
Power (Watts) :
200W
Series :
MINI (200W)
Height :
13.716mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
250V
Input Voltage-Nom :
375V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Output Current :
13.33A
Output Voltage :
15V
Base Part Number :
V375B15H200
Max Power Dissipation :
200W
Width :
55.88mm
Terminal Finish :
Gold
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Datasheets
V375B15H200BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD