V375A8C300BN2
Mfr.Part #
V375A8C300BN2
Description
DC DC CONVERTER 8V 300W
Voltage - Output 1 :
8V
Voltage - Input (Max) :
425V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Power (Watts) :
300W
Output Voltage :
8V
Height :
13.716mm
Dual
Width :
55.88mm
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Max Power Dissipation :
300W
Base Part Number :
V375A8C300
Voltage - Input (Min) :
250V
Efficiency :
83.1%
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
37.5A
Series :
Maxi (300W)
Input Voltage-Nom :
375V